Bratislava, 5. máj 2016 – Spoločnosť Unilever vstupuje v Slovenskej republike na trh pracích prípravkov so svojim svetoznámym expertom na pranie: značkou Surf. Ide o jednu zo značiek spoločnosti Unilever s obratom viac ako 1 miliarda eur, podobne ako napríklad Dove, Axe alebo Magnum. Značka Surf bola uvedená na trh v roku 1959, pričom produkty tohto radu sú dnes dostupné v niektorých krajinách Európy, v Latinskej Amerike, Ázii, Austrálii aj Afrike. Okrem Slovenskej republiky vstupuje Unilever s produktami značky Surf zároveň aj na český trh.

“Značka Surf skvele doplní naše súčasné portfólio výrobkov starostlivosti o domácnosť a sme skutočne nadšení, že môžeme túto celosvetovo veľmi obľúbenú značku priniesť teraz aj do našich domácností. Surf pristupuje k praniu bielizne inak. Prostredníctvom veselého maskota Surfíka, ktorý vznikol z mydlovej peny, prináša do každodenného života viac radosti a potešenia. Vďaka jedinečnej vôni chce povýšiť pranie z nudnej činnosti na príjemný zážitok,” vysvetľuje Lukáš Poór, marketingový riaditeľ spoločnosti Unilever pre Slovenskú a Českú republiku.

Značka Surf bude na slovenskom trhu k dispozícii vo všetkých obľúbených formátoch – v podobe klasického prášku na pranie, tekutého gélu alebo v moderných kapsliach. Zákazníci nájdu nový rad pracích prípravkov vo väčšine obchodných reťazcov a v drogistických obchodoch po celej SR. Nezáväzná odporúčaná maloobchodná cena menšieho balenia radu Surf (20 pracích dávok prášku/gélu alebo 15 kapsúl na pranie) je stanovená na 4,69 € a väčšie balenie (60 pracích dávok prášku/gélu alebo 45 kapsúl) bude potom stáť 11,89 €.

Odporúčania, aký druh prášku použiť, komentuje ďalej Lukáš Poór: “Na veľmi znečistenú bielizeň odporúčame použiť prášok, pre maximálnu vôňu tekutý gél a ako možno najpohodlnejšie použitie gélové kapsule. Pracie prípravky Surf perfektne odstraňujú nielen nečistoty, ale bielizni tiež dodávajú nádhernú vôňu.” Veríme, že spotrebiteľa po vyskúšaní značky Surf očarí žiarivá čistota a prekvapivo dlhotrvajúca a podmanivá vôňa,” dodáva Lukáš Poór.

Spotrebitelia si budú môcť na domácom trhu vybrať hneď z troch druhov pracích prípravkov s intenzívnymi vôňami. Variant Tropical Lily & Ylang Ylang v ružovom balení je inšpirovaný kvetinovými tónmi, Iris & Spring Rose vo fialovom balení má očarujúcu korenistú arómu a tretia vôňa White Orchid & Jasmine v modro-bielom balení má podmanivé ovocné podtóny. Varianty COLOR (ružové a fialové balenie) sú určené pre farebnú bielizeň, variant WHITE (svetlo modré balenie) obsahuje zložky pre zvýraznenie žiarivosti bielej bielizne.

Spoločnosť Unilever podporí od júna vstup značky Surf na slovenský trh prostredníctvom reklamnej kampane v televízii, digitálnymi kampaňami na Facebooku a Youtube a in-store aktiváciou.