Bratislava, 3. mája 2016 – Gabriela Bechynská nastupuje do spoločnosti Mondelez Czech Republic na pozíciu Corporate & Government Affairs Manager. Jej úlohou bude riadenie externej a internej komunikácie a budovanie vzťahov so štátnou správou na celoštátnej a regionálnej úrovni v Českej republike a na Slovensku. Zároveň bude mať na starosti aj spoluprácu s agentúrami na českom a slovenskom trhu. Bechynská doposiaľ pracovala ako hovorkyňa a špecialistka public relations v Grantovej agentúre ČR. Predtým 14 rokov pôsobila v PR agentúre Donath Business & Media. Medzi jej hlavných klientov patril napríklad reťazec supermarketov BILLA, u ktorého štyri roky zastávala pozíciu externej hovorkyne. Už druhý rok je Gabriela Bechynská podpredsedníčkou českej profesijnej organizácie PR Klub.

„Hlavnou úlohou našej novej kolegyne v nasledujúcich mesiacoch bude zabezpečenie komunikácie v súvislosti s plánovaným jesenným slávnostným otvorením novej výrobnej haly našej továrne v Opave,“ uviedol Ludwig Askemper, generálny riaditeľ Mondelēz International pre Českú republiku a Slovensko. Výrobný závod v Opave patrí medzi najvýznamnejšie továrne v rámci skupiny Mondelēz International v Európe.

 

 

O spoločnosti Mondelez Slovakia s.r.o.

Spoločnosť Mondelez Slovakia s.r.o. je súčasťou skupiny spoločností Mondelēz International, ktorá je popredným svetovým výrobcom čokolády, sušienok, žuvačiek a bonbónov. V súčasnosti zamestnáva takmer 100 tisíc zamestnancov a svoje výrobky predáva v 165 krajinách. Medzi jej najznámejšie značky patria čokolády Milka a Cadbury, sušienky Oreo a LU alebo žuvačky Trident. Do portfólia produktov na českom a slovenskom trhu patria značky BeBe Dobré ráno, Brumík, Fidorka, Figaro, Halls, Kolonáda, Miňonky, TUC či Zlaté. Mondelēz International je v Českej republike a na Slovensku jednotkou vo výrobe sušienok a čokoládových cukroviniek. V štyroch továrňach, dvoch obchodných jednotkách a centre zdieľaných služieb zamestnáva takmer 3 tisíc ľudí. Obchodné zastúpenie firmy tu predáva 430 produktov pod 19 značkami.

Ďalšie informácie nájdete na www.mondelezinternational.com, www.facebook.com/mondelezinternational a www.mondelez.jobs.cz.