Predstavenstvo Slovenského združenia pre značkové výrobky zvolilo na post svojho predsedu pána Martina Mittnera, ktorý pôsobí ako Country Manager spoločnosti Nestlé Slovensko. Na čele združenia vystriedal pani Miroslavu Klimantovú, ktorá viedla riadiaci orgán združenia od roku 2017.

“Veľa sa hovorí o rozdieloch medzi domácimi a medzinárodnými výrobcami. Naša pozornosť by sa však mala venovať tomu, kto je zodpovedný voči spotrebiteľovi, jeho zdraviu, životnému prostrediu a spoločnosti, v ktorej pôsobí. A práve na tejto zodpovednosti sú postavené zodpovedné značky, ktoré naše združenie chce aj naďalej spájať,” uviedol po zvolení nový predseda predstavenstva SZZV, Martin Mittner.

Martin Mittner je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Prahe a v spoločnosti Nestlé pôsobí od roku 1997 na rôznych pozíciách. Svoje pôsobenie začal v Českej republike, následne pracoval v Nemecku a v Rusku, odkiaľ viedol biznis kulinárskych a mliečnych výrobkov pre trh celého Ruska a regiónu Eurázie. Na čele Nestlé Slovensko je od roka 2013.

 

Aktuálne zloženie Predstavenstva SZZV

Martin Mittner (Nestlé), predseda

Jana Hečková (Philip Morris Slovensko), podpredseda

Michal Čubrík (Coca-Cola HBC), člen

Marián Jánoš (Danone), člen

Roman Kýr (Henkel), člen

Tomáš Kautský (Mondeléz), člen

Erik Čížek (Pernod Ricard), člen

Martin Tomovčík (Procter and Gamble), člen

Pavel Hampejs (Unilever), člen

Miroslava Klimantová (Upfield), člen