Predstavenstvo združenia

Martin Mittner (NESTLÉ)
Martin Mittner (NESTLÉ) Predseda predstavenstva
Martin Mittner je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Prahe a v spoločnosti Nestlé pôsobí od roku 1997 na rôznych pozíciách. Svoje pôsobenie začal v Českej republike, následne pracoval v Nemecku a v Rusku, odkiaľ viedol biznis kulinárskych a mliečnych výrobkov pre trh celého Ruska a regiónu Eurázie. Na čele Nestlé Slovensko je od roka 2013.
Členom predstavenstva SZZV je od roku 2019.
Erik Čížek (PERNOD RICARD)
Erik Čížek (PERNOD RICARD) Podpredseda predstavenstva
je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Prahe a francúzskej školy biznisu ESC Dijon. V skupine Pernod Ricard pôsobí už od roku 2004 na rôznych pozíciách v oblasti marketingu a obchodu. Funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Pernod Ricard Slovakia zastáva od júla 2013. Členom predstavenstva SZZV sa stal v roku 2016.
Tomáš Kautský (MONDELEZ)
Tomáš Kautský (MONDELEZ) Člen predstavenstva
po skončení štúdií na Fakulte ekonómie Medelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brne od roku 1996 pôsobí na rôznych pozíciách v obchodnom oddelení spoločnosti Mondelez (Kraft Foods). Od roku 2005 je na pozícii National Key Account Manager zodpovedný za klientov spoločnosti v rámci Slovenskej aj Českej republiky. Členom predstavenstva SZZV sa stal v roku 2016.
Lenka Smidova (PHILIP MORRIS SLOVENSKO)
Lenka Smidova (PHILIP MORRIS SLOVENSKO) Člen predstavenstva
Lenka Šmidová je absolventkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2006 pôsobí v spoločnosti Philip Morris Slovakia, pričom od septembra 2017 zastáva pozíciu Corporate Affairs Executive. Členkou predstavenstva SZZV je od roku 2020.
Michal Čubrik (COCA-COLA HBC)
Michal Čubrik (COCA-COLA HBC) Člen predstavenstva
Michal Čubrik je absolventom Filozofickej fakulty UK v Bratislave s doktorátom z medzinárodných vzťahov na Univerzite Mateja Bella v Banskej Bystrici. Sedem rokov pracoval v oblasti diplomacie. V spoločnosti Coca-Cola HBC pracuje od roku 2019 na pozícii manažéra vonkajších vzťahov.
Členom Predstavenstva SZZV je od roku 2019.
Marián Jánoš (DANONE/NUTRICIA)
Marián Jánoš (DANONE/NUTRICIA) Člen predstavenstva
Marián je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave a získal titul MBA v na Universtity of New York. V minulosti pôsobil 15 rokov v spoločnosti Mars, kde začínal v absolventskom programe ako graduate trainee a postupne sa venoval marketingu, kde pôsobil na pozíciách Marketing director, Sales director a v roku 2015 sa stal generálnym riaditeľom Mars pre Česko a Slovensko. Do spoločnosti Danone nastúpil v septembri 2016 ako Country Manager za Česko a Slovensko a od júla 2017 je Country manager pre Česko, Slovensko a Maďarsko.
Členom predstavenstva SZZV je od novembra 2017.
Alena Kršková (HENKEL SLOVENSKO)
Alena Kršková (HENKEL SLOVENSKO) Člen predstavenstva
Absolvovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, Fakulta podnikového manažmentu.
Od skončenia vysokej školy sa pohybuje v obchodnej sfére, po skončení školy v spoločnosti Cosmopolitan Cosmetics a od roku 2004 pôsobí v spoločnosti Henkel. Od roku 2017 pracuje ako Sales Manager pre divíziu Henkel Beauty Care SR.
Členkou predstavenstva SZZV je od roku 2019.
Katarína Černeiová (UPFIELD)
Katarína Černeiová (UPFIELD) členka predstavenstva
Katarína je absolventkou Univerzity P.J. Šafárika v Prešove. Od roku 2007 pracovala na rôznych obchodníckych pozíciách v spoločnosti Unilever. V roku 2018 sa stala Sales Directorom spoločnosti Upfield.
Členkou predstavenstva SZZV je od roku 2020.
Denisa Kotrlová (UNILEVER)
Denisa Kotrlová (UNILEVER) Člen predstavenstva
Pani Kotrlová je absolventkou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pred príchodom do Unileveru pôsobila v spoločnosti Pepsico.
Členkou predstavenstva SZZV je od roku 2019.
Martin Tomovčík (PROCTER & GAMBLE)
Martin Tomovčík (PROCTER & GAMBLE) Člen predstavenstva
Martin je absolventom odboru biológia na Univerzite Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia pôsobil ako konzultant Ekotoxikologického centra. Od roku 2011 pracuje v spoločnosti Procter & Gamble, kde zodpovedá za oblasť regulatory affairs pre Českú republiku a Slovensko.
Martin bol do roku 2016 podpredsedom predstavenstva SZZV a členom predstavenstva je opäť od novembra 2017.

Stála kancelária

Výkonný riaditeľ
Výkonný riaditeľĽubomír Tuchscher
pôsobí v oblasti komunikácie viac ako 10 rokov. Zodpovedal za riadenie vzťahov s verejnosťou v SPP vrátane obdobia počas plynovej krízy 2009 a riadil odbor pre vzťahy s verejnosťou Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v rokoch 2010-2012, kde sa podieľal na budovaní vzťahov s tretími stranami. Pôsobil ako konzultant agentúry Neopublic Porter Novelli. Od mája 2014 je pôsobil ako poverený výkonný riaditeľ SZZV a od mája 2015 ako riadny výkonný riaditeľ.
špecialista
špecialistaRoman Šterbák
je doktorom prírodných vied v odbore environmentalistiky. Pôsobil v štátnej správe ako aj v súkromnej sfére v oblasti potravinárstva a telekomunikácií. Viac ako 12 rokov bol špecialistom kvality, BOZP a životného prostredia v spoločnosti Orange Slovensko a.s.. Zodpovedal za implementáciu požiadaviek IMS podľa ISO 9001, 14001 a 45001, ako aj výkon interných a externých auditov.
V SZZV pôsobí od októbra 2019.