Predstavenstvo združenia

Predsedníčka predstavenstva
Predsedníčka predstavenstvaMiroslava Klimantová (UNILEVER)
Miroslava je absolventkou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Dva roky pôsobila v spoločnosti Coca-Cola HBC ako Key Account Manager. Od mája 2006 pracuje v spoločnosti Unilever, kde prešla cez viaceré obchodné a manažérske pozície. Od septembra 2016 zastáva pozíciu Country Managera a Commercial Directora spoločnosti pre Slovenskú republiku.
Predsedníčkou predstavenstva SZZV je od novembra 2017.
Podpredseda predstavenstva
Podpredseda predstavenstvaRóbert Kičina (NESTLÉ)
vyštudoval manažment na Ekonomickej univerzite v Bratislave a City University of Seattle. Od roku 2002 pracoval v Podnikateľskej aliancii Slovenska ako manažér projektov a neskôr ako výkonný riaditeľ Aliancie. Od februára 2015 pracuje v spoločnosti Nestlé Slovensko na pozícii manažéra pre korporátne záležitosti. Členom predstavenstva SZZV sa stal v roku 2015. Podpredsedom predstavenstva sa stal v roku 2016.
Petr Jonák (COCA-COLA HBC)
Petr Jonák (COCA-COLA HBC) Člen predstavenstva
Petr je absolventom Ekonomickej univerzity v Prahe. Päť rokov pracoval ako ekonomický redaktor ČTK. Pred tým, ako prišiel do spoločnosti Coca-Cola HBC, zodpovedal za externú komunikáciu Škoda Auto a BMM Management. Od októbra 2016 pôsobí na pozícii Head of External Communication and Communication Coca-Cola HBC pre Českú republiku a Slovensko. Od apríla 2015 je členom Prezídia Svazu prumyslu ČR.
Členom Predstavenstva SZZV je od novembra 2017.
Erik Čížek (PERNOD RICARD)
Erik Čížek (PERNOD RICARD) Člen predstavenstva
je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Prahe a francúzskej školy biznisu ESC Dijon. V skupine Pernod Ricard pôsobí už od roku 2004 na rôznych pozíciách v oblasti marketingu a obchodu. Funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Pernod Ricard Slovakia zastáva od júla 2013. Členom predstavenstva SZZV sa stal v roku 2016.
Tomáš Kautský (MONDELEZ)
Tomáš Kautský (MONDELEZ) Člen predstavenstva
po skončení štúdií na Fakulte ekonómie Medelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brne od roku 1996 pôsobí na rôznych pozíciách v obchodnom oddelení spoločnosti Mondelez (Kraft Foods). Od roku 2005 je na pozícii National Key Account Manager zodpovedný za klientov spoločnosti v rámci Slovenskej aj Českej republiky. Členom predstavenstva SZZV sa stal v roku 2016.
Petr Šebek(PHILIP MORRIS SLOVAKIA)
Petr Šebek(PHILIP MORRIS SLOVAKIA)Člen predstavenstva
po pôsobení v oblasti médií sa stal pracovníkom pre vonkajšie vzťahy novovytvoreného samosprávneho celku Juhočeský kraj. Po viac ako ôsmych rokoch práce pre samosprávu sa stal poradcom pre regionálny rozvoj a dopravu frakcie ECR v Európskom parlamente. Od roka 20111 pôsobí v spoločnosti PhilipMorris. Členom predstavenstva SZZV sa stal v roku 2015.
Roman Kýr (HENKEL SLOVENSKO)
Roman Kýr (HENKEL SLOVENSKO) Člen predstavenstva
pôsobil na manažérskych pozíciách v spoločnostiach Bestfoods a Ferrero. Od roku 2001 pracuje v spoločnosti Henkel, kde zastával viaceré pozície v rámci Európy. Od marca 2017 vykonáva funkciu General Managera spoločnosti Henkel pre Laundry a Home Care v Českej republike a na Slovensku.
Marián Jánoš (DANONE/NUTRICIA)
Marián Jánoš (DANONE/NUTRICIA) Člen predstavenstva
Marián je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave a získal titul MBA v na Universtity of New York. V minulosti pôsobil 15 rokov v spoločnosti Mars, kde začínal v absolventskom programe ako graduate trainee a postupne sa venoval marketingu, kde pôsobil na pozíciách Marketing director, Sales director a v roku 2015 sa stal generálnym riaditeľom Mars pre Česko a Slovensko. Do spoločnosti Danone nastúpil v septembri 2016 ako Country Manager za Česko a Slovensko a od júla 2017 je Country manager pre Česko, Slovensko a Maďarsko.
Členom predstavenstva SZZV je od novembra 2017.
Martin Tomovčík (PROCTER & GAMBLE)
Martin Tomovčík (PROCTER & GAMBLE) Člen predstavenstva
Martin je absolventom odboru biológia na Univerzite Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia pôsobil ako konzultant Ekotoxikologického centra. Od roku 2011 pracuje v spoločnosti Procter & Gamble, kde zodpovedá za oblasť regulatory affairs pre Českú republiku a Slovensko.
Martin bol do roku 2016 podpredsedom predstavenstva SZZV a členom predstavenstva je opäť od novembra 2017.

Stála kancelária

Výkonný riaditeľ
Výkonný riaditeľĽubomír Tuchscher
pôsobí v oblasti komunikácie viac ako 10 rokov. Zodpovedal za riadenie vzťahov s verejnosťou v SPP vrátane obdobia počas plynovej krízy 2009 a riadil odbor pre vzťahy s verejnosťou Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v rokoch 2010-2012, kde sa podieľal na budovaní vzťahov s tretími stranami. Pôsobil ako konzultant agentúry Neopublic Porter Novelli. Od mája 2014 je pôsobil ako poverený výkonný riaditeľ SZZV a od mája 2015 ako riadny výkonný riaditeľ.